Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2011

Στα γήπεδα της Ημαθίας

ΚΟΠΑΝΟΣ   0
ΤΡΙΚΑΛΑ   3
Άλλη μια νίκη για τα Τρίκαλα σήμερα και συνέχεια στο νικηφόρο σερί των τελευταίων τεσσάρων αγωνιστικών. Αυτή τη φορά ήταν ο ουραγός της βαθμολογίας Κοπανός, μέσα στο γήπεδό του,  που δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ανωτερότητα των Τρικάλων και γνώρισε την ήττα με, το ''φτωχό'' σύμφωνα με την εικόνα του αγώνα, σκορ 0 - 3.
Από το ξεκίνημα του αγώνα τα Τρίκαλα ήταν καλύτερα και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, τις οποίες είτε από αστοχία, είτε από επιπολαιότητα δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν και το ημίχρονο έληξε 0 - 0. Με την έναρξη όμως του 2ου ημιχρόνου (53') ο Σάββας Αθανασιάδης με σουτ άνοιξε το σκορ, για να ακολουθήσει αυτή τη φορά από τον Γιάννη Παπαμιχαήλ με μακρινό σουτ το 2ο γκολ στο 74', το οποίο ο σκόρερ πανηγύρισε ''έξαλλα''. Το σκορ έκλεισε ο Γιάννης Κιρκιλιανίδης στο 90' με ωραία εκτέλεση φάουλ (στο 80' είχε σουτ στο δοκάρι πάλι με εκτέλεση φάουλ).

Τρία από τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου:
 Σωκρ. Φετεινίδης (πρόεδρος) - Νίκ. Τσουμάνης - Θοδ. Αγαθόπουλος
Η νίκη αυτή, πιστοποίησε για άλλη μια φορά την καλή κατάσταση της ομάδας και την έφερε στην 4η θέση της βαθμολογίας. Μια θέση αρκετά ικανοποιητική, αλλά (θα το ξαναπούμε) για όσους γνωρίζουν την αξία των ποδοσφαιριστών, τα Τρίκαλα είναι για πιο σπουδαία ''πράγματα''. Ας μην ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές είναι από τα Τρίκαλα, προέρχονται από την Αθλητική Ακαδημία Τρικάλων (η οποία δυστυχώς δεν λειτουργεί πλέον), είναι σε καλή ποδοσφαιρική ηλικία και αγωνίζονται πολλά χρόνια μαζί (όπως φαίνεται και στην παρακάτω φωτογραφία).