Κυριακή 25 Μαρτίου 2012

Στα γήπεδα της Ημαθίας / Α1 κατηγορία

Α.Ο. ''ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ'' ΤΡΙΚΑΛΩΝ   2
Α..Ε. ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ   1
Πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ, τα Τρίκαλα επιστρέφοντας στις καλές εμφανίσεις, πήραν τη νίκη από την ομάδα των Καβασίλων, ικανοποιώντας τους λίγους για μια ακόμη φορά φιλάθλους που παρακολούθησαν το παιχνίδι.
Τα Τρίκαλα είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 30' με ένα πολύ όμορφο γκολ που σημείωσε ο Σαλτουρίδης με πλασέ, μετά από καλή προσπάθεια και πάσα του Παπαδόπουλου. Με ένα δοκάρι που είχαν οι φιλοξενούμενοι και με αρκετές ακόμη ευκαρίες για τα Τρίκαλα, έληξε το 1ο ημίχρονο. Mε την έναρξη του 2ου ημιχρόνου έγινε το 2-0 με κεφαλιά του Παπαδόπουλου μετά από κόρνερ του Παπαμιχαήλ. Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 και έτσι το σφύριγμα της λήξης βρήκε παίκτες, προπονητή και παράγοντες των Τρικάλων να πανηγυρίζουν τη νίκη και τους ανθρώπους των Καβασίλων φανερά  απογοητευμένους και προβληματισμένους, με τη δύσκολη βαθμολογική θέση που βρίσκεται η ομάδα τους.
Διαιτητής: Καραντώνης (άριστος)
Βοηθοί: Γιάντσης - Χατζαρίδης
Τρίκαλα: Γ. Γεωργιάδης - Κ. Βασιλείου - Γ. Παντριάς (70' Γ. Τερζίδης) - Ι. Παπαμιχαήλ - Λ. Μαγγανάρης - ΧΡ. ΜΗΝΟΥΔΗΣ - Π. Καζαντζίδης - Χ. Σαλτουρίδης - Σ. Αθανασιάδης - Κ. Κίτσας - Β. Παπαδόπουλος
Καβάσιλα: Oβεζίκογλου -Τζιβάρας - Λιόλιος -Στουγιαννόπουλος - Κουτσιάδης - Μαυρόπουλος (68' Τσολαρίδης) - Ψαλίδας (43' Παυλίδης) - Θεοδωρόπουλος Ν.- Τσίλης (46' Τσίπης) - Θεοδωρόπουλος Α. - Μπρέγκου

Στην 5η θέση της βαθμολογίας βρίσκεται η ομάδα και θα πρέπει στους πέντε αγώνες που απομένουν να συνεχίσει με τον ίδιο ζήλο και ενθουσιασμό την προσπάθεια, ώστε να τελειώσει το πρωτάθλημα σε όσο το δυνατόν καλύτερη θέση.