Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2013

Διακρίσεις για τους αθλητές της πάλης

Με 10 συνολικά μετάλλια, τέσσερα χρυσά, τέσσερα αργυρά και τρία χάλκινα μετάλλια επέστρεψε «ὁ Ἠμαθίωνας» από το Α’ Αναπτυξιακό πρωτάθλημα πάλης του 2013, το οποίο διεξήχθη στο Εθνικό Γυμναστήριο Μίκρας (Θεσσαλονίκη), το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Νοεμβρίου 2013.

Στα 54 κιλά ελευθέρας παίδων ο αθλητής Κίρτσογλου Πασχάλης κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο.

Στην ηλικιακή Κατηγορία των Παμπαίδων Α’ οι, Δρομπουλιανούδης Ραφαήλ και Τσιαπανίτης Αναστάσιος κατέλαβαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στα 47 και 66 κιλά αντίστοιχα.

Στην ηλικιακή Κατηγορία των Παμπαίδων Β’ διακρίθηκαν οι: Αθανασιάδης Γεώργιος 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 53 κιλά, Μακρυγιάννης Ιωάννης 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στα 66 κιλά, ενώ στις Παγκορασίδες Β’ οι αθλήτριες Γκουγκούδη Γεωργία και Τσουρβαλούδη Παρασκευή κατέκτησαν 2ες θέσεις και το αργυρό μετάλλιο των κατηγοριών τους.

Στην ηλικιακή Κατηγορία των Παμπαίδων Γ’ χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι, Στεφανίδης Πέτρος (20-30 κιλά) και Καπετάνου Νικόλαος (47 κιλά), ενώ το χάλκινο μετάλλιο στα 55 κιλά κατέκτησε ο Θεοδωρίδης Αναστάσιος (55 κιλά).

Η διοίκηση συγχαίρει όλους τους αθλητές και τους προπονητές τους και εύχεται πάντα επιτυχίες.