Στα γήπεδα της Ημαθίας / Α1 κατηγορία

Α.Ο. ''ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ'' ΤΡΙΚΑΛΩΝ   1
''ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ'' ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ   0
Άγγελος Καραντουλαμάς
Πολύ καλή εμφάνιση και δίκαιη νίκη για τα Τρίκαλα με αντίπαλο την ομάδα της Αγίας Βαρβάρας, που έδειξε πολύ καλά στοιχεία, αλλά υπέκυψε στην ανωτερότητα των γηπεδούχων.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τα Τρίκαλα, όταν στο έκτο μόλις λεπτό ο Άγγελος Καραντουλαμάς με υπέροχη προσπάθεια και δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια και μέχρι τη λήξη του αγώνα τα Τρίκαλα είχαν την υπεροχή, δημιούργησαν 3-4 καλές ευκαιρίες που όμως δεν μετατράπηκαν σε γκολ και οι όποιες προσπάθειες της Αγίας Βαρβάρας για ισοφάριση, σκόνταψαν στην πολύ καλή αμυντική λειτουργία των Τρικάλων.

Πάθος, ομοψυχία και αποφασιστικότητα ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά των Τρικάλων, που δείχνουν εδώ και ένα περίπου μήνα ότι ξαναβρίσκουν την ταυτότητά τους. Με σκληρή δουλειά και πειθαρχία η συνέχεια θα είναι καλύτερη. Αρκεί όλοι όσοι απαρτίζουν αυτή την ομάδα να σκέφτονται πάντα ότι ''η ομάδα είναι πάνω απ' όλους''. Μικρά έστω φαινόμενα απειθαρχίας δεν έχουν καμία θέση σε μια ''αθλητική παρέα'' και καλό είναι να εκλείψουν.

Στα συν του αγώνα η επανεμφάνιση, έστω και για 5 λεπτά, του Άρη Μηνούδη, ο οποίος επανήλθε σε αγώνα πρωταθλήματος μετά από απουσία ενός περίπου χρόνου,
 λόγω σοβαρού τραυματισμού.
Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός στο 22' του 17χρονου τερματοφύλακα των Τρικάλων Χατζημιχαήλ, ο οποίος σε μια φάση συγκρούστηκε με αντίπαλο επιθετικό και αντικαταστάθηκε από τον 16χρονο Μ. Γιάντση. Αύριο θα εκτιμηθεί η σοβαρότητα της κατάστασής του.

Τρίκαλα: Προπονητής Χρήστος Μανσούρ
Λ. Χατζημιχαήλ (22' Μ. Γιάντσης), Ι. Παπαμιχαήλ, Λ. Μαγγανάρης, Χρ. Μηνούδης, Hλ. Αθανασιάδης, Β. Σερμπίνης, Χ. Σαλτουρίδης (80' Αρ. Κούκλας), Β. Κασνακίδης (85' Αρ. Μηνούδης), Β. Παπαδόπουλος, Α. Καραντουλαμάς

Αγ. Βαρβάρα: Προπονητής Μιχάλης Αλεξιάδης
Βερβαντίδης, Βοργιατζίδης (80' Δήμου), Μπάμπος, Τέτος, Οικονόμου Αλ., Τσανασίδης, Εφραίμ (50΄Δάλλας), Χάμπαλης (40' Σουλιώτης), Οικονόμου Χρ., Καφές, Πύρκας

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερς της 11ης αγωνιστικής
Ατρόμητος Διαβατού – Φίλιππος Μελίκης 1-1 (90+3′ Φαρμάκης / 90′ Ρομάριο)
ΑΕΠ Βέροιας – Θύελλα Στενημάχου 1-0 (37′ Πίκος)
Απόλλων Αγ.Γεωργίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 0-4 (31′-47′ Κίτσας Γ., 48′ Πατατούκας, 60′ Μπουκλάς Γ.)
Κεραυνός Επισκοπής – Εθνικός Κλειδιού 0-3 (28′-56′ Κωστόπουλος, 31′ Καϊμακαμίδης)
Φίλιππος Μέσης – ΑΕ Καψόχωρας 1-1 (73′ Τρούπκος / 90+4′ Νιάκας)
ΑΕ Χαρίεσσας – Αχιλλέας Νεοκάστρου 2-1 (26′-57′ Καρασαρίδης Β / 3′ Τοπαλίδης)
Ρεπό : Αχιλλέας Νάουσας